اشتباهات رایج در مورد قهوه

  1. خرید قهوه آسیاب شده

دانه قهوه پس از آسیاب شدن حتی در صورت نگهداری در بهترین شرایط  عطر و طعم خود را نسبتا سریع و طی چند روز به میزان قابل توجهی ار دست می دهد پیشنهاد می شود با داشتن آسیاب کوچک خانگی تنها لحظاتی قبل از دم کردن قهوه اقدام به آسیاب دانه های قهوه کنید و بدین ترتیب حد اکثر لذت را از نوشیدن قهوه تازه تجربه کنید .

gr4

۲٫ نگهداری از قهوه داخل یخچال

بر خلاف تصور عمومی نگهداری از قهوه داخل یخچال باعث نفوذ رطوبت به داخل آن و جذب بو مواد غذایی داخل یخچال می شود . بهترین راه استفاده از ظروفه شیشه ای تیره یا استیل که نسبت به هوا نفوذ نا پذیرند و نگهداری در دمای اطاق است

zarf

۳٫ استفاده از یک درجه آسیاب برای تمام شیوه های دم کردن

حتما جهت داشتن ایده آل ترین حالت عصاره گیری درجه آسیاب خود را متناسب با وسیله دم کردن تنظیم کنید . در این مورد اینجا را ببینید.

gr3

۴٫ استفاده از آب جوش

آب جوش در تماس با قهوه میزان زیادی تلخی قهوه را عصاره گیری می کند و در طعم نهایی تاثیر منفی دارد . درجه حرارت در حدود ۹۲ – ۹۳ درجه سانتی گراد در سطح دریا مناسب می باشد . اگر دما سنج ندارید با به جوش رساندن آب و قطع منبع حرارت  برای حدود سی ثانیه به ان حرارت می رسید .

te

۵٫ نسبت کم یا زیاد قهوه در مقایسه با میزان آب

طبق استانداردهای جهانی بدون در نظر گرفتن شیوه دم کردن میزان ۵۵ تا ۶۰ گرم قهوه برای ۱۰۰۰ گرم آب استفاده می شود. یرای ملایم و یا تلخ شدن قهوه سعی کنید ابتدا عواملی مانند درجه آسیاب و یا مدت زمان تماس قهوه با آب را تغییر دهید تا عصاره گیری مناسب به دست آید .

gc

 

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =