French Press فرنچ پرس

قبل از استفاده از فرنچ پرس از تمیز بودن وسیله به خصوص فیلتر آن اطمینان حاصل کنید. توصیه می کنیم از دانه های قهوه متوسط برشته شده  استفاده کنید .البته با توجه به ذائقه خود می توانید هر نوع قهوه ای را استفاده کنید . برای کسب بهترین نتیجه در زمان دم کردن دانه های قهوه را آسیاب کنید و درجه آسیاب مناسب کاملا درشت می باشد .

نسبت قهوه به آب چیزی در حدود هجده تا بیست گرم قهوه برای سیصد گرم آب می باشد . البته با توجه به نوع قهوه و درجه برشته شدن متغیر است. برای حصول نتیجه خوب به آب در حدود ۹۳ درجه سانتی گراد نیاز است برای این منظور آب را به نقطه جوش برسانید و سی ثانیه آنرا از شعله بردارید .

قهوه فرانسه قهوه ست

ابتدا قسمت شیشه ای فرنچ پرس را با آب داغ آب کشی کنید تا حرارت آن بالا برود سپس قهوه آسیاب شده را درون آن بریزید .برای شروع  به عنوان قانون کلی دو برابر وزن قهوه آب داغ روی قهوه آسیاب شده بریزید و حدود سی ثانیه منتظر باشید به عنوان مثال برای هجده گرم قهوه سی و شش گرم آب استفاده کنید .

برای حصول نتیجه بهتر از ترازو استفاده کنید تا اوزان دقیق به دست آید .

پس از اتمام سی ثانیه بوسیله قاشق به آرامی محتویات را هم بزنید تا محلول یکنواختی حاصل شود . سپس باقیمانده آب را به آرامی و به طور یکنواخت اضافه کنید .و درب آنرا به حالتی که پیستون کاملا بالا باشد روی محفظه شیشه ای قرار دهید .

تا زمانی که تایمر چهار دقیقه را نشان دهد منتظر بمانید و سپس به آرامی پیستون را به پایین فشار دهید . قهوه شما آماده است .

برای جلوگیری از تلخ شدن بیش از حد سریعا قهوه آماده شده را داخل فنجانها بریزید و از رها کردن آن داخل فرنچ پرس خودداری کنید.

توجه داشته باشید داخل فرنچ پرس تنها ار آب و قهوه استفاده شود و هر افزودنی مورد نیاز (شیر- شکر….) را پس از آماده شدن به قهوه خود اضافه کنید .

آنچه شما نیاز دارید :

قهوه برشته متوسط (ترجیحا دانه . هنگام دم کردن آسیاب شود)
آسیاب (اختیاری ولی توصیه می شود)
قهوه جوش فرنچ پرس
آب
ترازو ( اختیاری ولی توصیه می شود )
تایمر
قاشق (جهت هم زدن )

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =